„Miri, já chápu, jak to s tím léčivým hraním s Lukášem myslíte, věřím, že to dětem pomáhá. Ale já to mému muži neumím tak podat! Dneska si Honzík nechtěl nechat oblíknout pyžamko. Říkala jsem muži, že ať se klidně s ním honí po bytě a snaží se ho oblíknout a nechá Honzu zdrhat, že máme čas, ať si zablbnou. Ale muži to připadá divné a nebezpečné!
Připadá mu totiž šílené nechat děcko nad sebou šéfovat! A já ho chápu a sama vlastně nevím, zda do toho chceme jít…
Nebo ty tvoje další příklady, třeba posluhovat mu jako miminku, i když jenom ve hře?? Nebo hrát si desetkrát znovu na to, že se zrovna narodilo??
Muži se to fakt nezdá! Takže – nemáš nějaké články, výzkumy, nebo něco, od autorit, že bych mu to dala přečíst?“
Rozumíme. Dělat dětem doma „terapii“ je v Česku hodně nezvyklé.
Ale dobrá zpráva je, že články a vysvětlení existují! O těchto hrách mluví uznávané expertky na mírové soužití s dětmi: Naomi Aldort, Laura Markham a hlavně Aletha Solter, která je vědkyně a řeší to jako výzkumný úkol posledních třicet let, a od ní jsme se toho nejvíc naučili.
Připravili jsme e-book Léčivé hraní
- několik ukázek her a vysvětlení psychologického mechanismu za nimi
- co je Mocenská hra – vysvětlení od Naomi Aldort
- tipy, nač si dát pozor, co nedělat
A jako bonus na závěr povídání od Alethy Solter: Vztek a agrese, kapitola z knihy Attachment play, o tom, jak to Solter radí zpracovávat hravě.
E-book je ke stažení zdarma a nechce žádné registrace nebo potvrzovačky. Má 48 stran. Dokončili jsme ho o Vánocích 2018 – pokud to nějaké rodině pomůže nějaký konflikt pořešit smíchem, bude to pro nás ten nejlepší dárek.
Ebook Léčivé hraní – stahujte zde
Zdraví Mirka a Lukáš